O NAS

Żłobek MILOWA KRAINA Łódzkiej Fundacji Rehabilitacji KAMIEŃ MILOWY został utworzony w grudniu 2020 roku, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

Placówka mieści się w wolnostojącym budynku, na monitorowanym i ogrodzonym terenie w dzielnicy Łódź – Górna przy ul. Chocimskiej 13.
Żłobek posiada własny plac zabaw, wyposażony w atestowane urządzenia do zabaw dla dzieci w wieku do 3 lat oraz bezpieczną nawierzchnię, zorganizowany z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i wytycznych w tym zakresie. Placówka została dostosowana do pobytu dla najmłodszych i wyposażona, zgodnie z Ustawą o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. 

W MILOWEJ KRAINIE dzieci mogą spędzać 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:30 do 15:30. Pożywienie dla dzieci zapewnia firma cateringowa.

W naszym żłobku dajemy dzieciom szansę i możliwości na holistyczny rozkwit dziecka zgodny z  jego naturalnym rytmem. Podczas prowadzonym zajęć, a także podczas całego dnia pomagamy dzieciom wzrastać na różnych płaszczyznach rozwoju.

Wspieramy je w pierwszych kontaktach społecznych, rozwiązywaniu konfliktów jakie stają na ich drodze. Pomagamy im nabywać odpowiednie nawyki żywieniowe, a także uczymy umiejętności samoobsługowych takich jak trening czystości, spożywanie posiłków, samodzielne ubieranie się czy też czynności związanych z higieną osobistą takich jak mycia rączek.

Równie ważny jest dla nas rozwój motoryczny, zarówno ten duży i mały. Pomagamy naszym maluszkom w stawianiu pierwszych samodzielnych kroków – tych na czworaka jak i na dwóch nóżkach. Uczymy się używać pierwszych kredek, ćwiczymy równowagę i staramy się aby dzieci jak najlepiej poznały możliwości własnego ciała w ruchu, a także podczas zabaw statycznych. Staramy się również aby nasze maluchy uczestniczyły w dużej ilości zajęć sensorycznych, dzięki którym poznają swoje zmysły.

Ruszamy się przy muzyce. Muzyka jest dla naszych dzieci ważnym i lubianym elementem rozwoju. Dzięki niej ćwiczymy naśladownictwo, poznajemy różne dźwięki, te ciche, głośne, wolne i szybkie, a także uczymy się rozpoznawania konkretnych utworów. Maluchy grają na instrumentach, czy też same je tworzą. Pozwala to na osiągniecie poczucia satysfakcji z własnej pracy u dziecka co jako ciocie bardzo sobie cenimy. Dodatkowym atutem naszej placówki jest  gimnastyka, podczas której dzieci mają kontakt z fizjoterapeutą, a rodzice mogą nabyć dodatkowe informacje o fizycznym stanie zdrowia swojej pociechy.  

Rozmawiamy z dziećmi codziennie, wspólnie poznajemy pierwsze słowa, ćwiczmy aparat artykulacyjny na zajęciach z naszym logopedą, lubimy gimnastykę buzi i języka. Rozwijamy u dzieci mowę bierną i czynną. Nasze maluchy lubią książeczki i ilustracje. Cieszymy się z ich pierwszych zdań. Z radością patrzymy na to jak chętnie eksplorują przestrzeń i doznają nowych wrażeń.

Jesteśmy dla siebie rówieśnikami i tworzymy małą społeczność. Pokazujemy to dzieciom poprzez wspólne obchodzenie uroczystości, świąt oraz imprez okolicznościowych. Organizujemy dla dzieci urodziny, zabawy przebierane, uroczyste bale. Przyjeżdżają do nas różne atrakcje np. teatrzyki dla dzieci. Stanowi  to dla dzieci nie tylko wspólnie spędzony czas, ale również urozmaicenie dnia spędzonego w żłobku.